0
נגישות

בנייה ואחסון אתרים

בעת אתם רוצים להקים אתר אינטרנט, אחד השיקולים שעליכם לקחת בחשבון שקשור בקידום האתר אותו אתם מקימים, הינו בחירת חברת האחסון בה יאוחסן האתר. בבחירת שרת אחסון עדיף להשתמש בשרתי אחסון המתאימים לדרישות שלכם ובעלי אחוזים מועטים ביותר של תקלות. אם תבחרו חברות בעלות שרתי אחסון לא יציבים, עלול לקרות מצב שגוגל יבצע סריקה באתר האינטרנט שלכם כשהוא איננו עובד, דבר זה יכול להשפיע לרעה על דירוג הדפים שגוגל סרק. לכן יש צורך לבחור שרת אחסון אתרים יציב כדי להימנע מנזקים בתחום קידום האתר בהמשך.

ברחבי רשת האינטרנט קיימים מגוון רחב של אתרים כמו אתרי מסחר, אתרי מידע, פנאי ועוד. על מנת שאתר האינטרנט שלכם יתקיים ברשת באינטרנט ויוכלו להיכנס אליו גולשים, עליכם לרכוש שטח אחסון בשרת המחובר לרשת האינטרנט. את הרכישה מבצעים מגופים שונים המחזיקים שרתים חזקים שעובדים באופן קבוע ברשת ומספקים שירותי אחסון לאתרי אינטרנט תמורת תשלום שנתי או חודשי.

באותו שטח שאתם רוכשים בחברת האחסון, ניתן לאחסן טפסים, סרטונים, תמונות, מצגות ובעצם את כל האתר והתכנים שלו. מנוע החיפוש גוגל יודע לזהות את מיקומי השרתים ומעניק דירוג גבוהה יותר לפי מיקום השרת. לפי הנתונים הידועים כיום, אפשר להסיק שאם אתם מעוניינים לקדם את האתר שלכם בחו"ל, אז עדיף שהשרת בו תאחסנו את האתר יהיה בחו"ל ואם אתם רוצים לקדם את האתר שלכם בארץ אז עדיף שהשרת בו תאחסנו את האתר יהיה בארץ.

ברוב המקרים, אם קהל היעד הוא בארץ, רכישת שרת אחסון בארץ תעניק גלישה מהירה יותר לאתר ומהירות פתיחת דפי אינטרנט באופן מהיר יותר, דבר המשפיע על איכותו של אתר אינטרנט בדירוג של גוגל.

מספר היבטים כשבוחרים חברת אחסון

שירות אמין ויציב - עדיף שתהיה חברה שתשדר רצינות באופן קבוע ושהשירות יהיה אמין ויציב. כדאי להתייעץ בבעלי אתרים אחרים כדי לקבל דעות אודות החברה, לקרוא בפורומים באינטרנט אודות שירותי החברה ואף לחפש כל מיני ביטויים בגוגל כמו שם חברת האחסון ביחד עם מילים שליליות ולראות מה אתם מוצאים. לא תמיד כל הדעות בפורומים נכונות, אבל שווה לקרוא.

יחס אנושי - כדאי שתסתכלו בפורומים אודות היחס האנושי של החברה, תתרשמו בעצמכם ממספר שיחות טלפון שתעשו אל החברה ושתבררו מי בחברה יעמוד מולכם רוב הזמן לאחר שאתם רוכשים אחסון ולדבר איתו.

וותק החברה - בדיקה לגבי וותק החברה, בדיקת פופולאריות באינטרנט. וותק החברה אינו מצביע בהכרח אם הם טובים או לא, אבל אם יש הרבה וותק, אז בד"כ יש גם הרבה ביקורת ויש גם את מי לשאול ולברר לגבי איכות החברה בכל המישורים.

זמינות החברה ותמיכה - האם תמיכת החברה היא גם טלפונית וגם אינטרנטית, האם הסיוע הוא 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע ו - 365 ימים בשנה. הסיבה שזמינות החברה חשובה, היא בגלל שאם למשל האתר שלכם יפסיק לעבוד ביום חמישי לאחר שעה 18:00 ואותה חברת אחסון שבחרתם עובדת ראשון עד חמישי מהבוקר עד שעה זאת. אז למעשה מיום חמישי אחר הצהריים ועד יום ראשון בבוקר לא יהיה לכם עם מי לדבר, כלומר האתר שלכם לא יעבוד, אתם תפסידו לקוחות וכסף והדבר הכי גרוע הוא שאם גוגל יסרוק את האתר שלכם בשבת, אז יכול להיגרם לכם נזק קידומי רב. עליכם לברר שיש עם מי לדבר במקרה חירום כמו נפילת אתר או שרת גם בשעות לא שגרתיות.

מיקום השרתים, - כפי שכבר צוין במאמר זה, אם האתר שלכם מיועד לקהל בארץ, אז מבחינת קידום אתרים כדי שהשרת גם יהיה בארץ ואם האתר שלכם מיועד לקהל בחו"ל, אז עדיף שגם האחסון שתעשו יהיה בשרת בחו"ל.

שירותי גיבוי, - כדאי לבדוק האם החברה מבצעת גיבוי לאתרי האינטרנט המאוחסנים אצלה ואם כן, אז כל כמה שעות מתבצע העדכון. חייבים להיות מודעים לעובדה שבסך הכול שרת זה מחשב חזק שמחובר לרשת כל הזמן וגם הוא יכול להתקלקל, או שהדיסק שלו יכול להישרף ולכן כדי לבדוק לגבי זה, כי למרות שזה נדיר, זה עדיין דבר שיכול לקרות וגם קורה. חוץ מזה אם בקוד של בונה האתרים שלכם הייתה פרצת אבטחה או שהייתה טעות, יכול לקרות מצב שיימחק מידע, במקרה כזה אם יהיה לכם גיבוי בחברה האחסון תוכלו לבקש מהם שחזור לנקודת זמן אחרונה.

מענה יעיל - מומלץ לכם לבדוק האם המענה הוא אוטומטי או אנושי, האם המענה הוא יעל ומהיר או שיקרה מצב שבעת נפילות של השרת או של האתר שלכם, או במקרה שתצטרכו לדבר עם מישהו מהחברה דחוף, תצטרכו לעבור מנקודת לנקודה עד שיענה נציג שירות ויעזור.

בקרה רחבה - שווה שתבצעו בדיקה של אתרים נוספים המאוחסנים באותו שרת, מנועי החיפוש יכולים לקשר בין 2 אתרי אינטרנט. אם אתרים מאוחסנים באותו שרת אחסון והם נחשבים אתרי ספאם או אתרים למבוגרים, אז דבר זה יכול לגרום לדירוג אתר האינטרנט שלכם גם כאתר ספאם או אתר למבוגרים שיגרום לפגיעה משמעותית במיקום האתר בתוצאות החיפוש בו.

כיום קיימות חברות בשוק אשר מעניקות שירותי אחסון אתרים בחינם, השירות מתבצעת אומנם ללא תשלום, אך לרוב קיים תנאי. על אותו אתר אינטרנט המקבל את השירות להעניק שטח פרסומי לחברה המספקת לו את האחסון החינמי, כאשר לרוב אותו שטח ניתן באופן אוטומטי לחברה ואין באפשרות בעל האתר לעשות דבר בנידון. לאותן חברות המעניקות שירות של אחסון אתרים בחינם נדרש לבדוק את כל הפרמטרים המופיעים לעיל. כמו כן, ביצוע קידום לאתר שמאוחסן בשטח אחסון

חינמי יכול להיפגע כתוצאה מפרסומות היוצרים קישורים יוצאים ומורידים מערך דפי האתר, מבנייה לא נכונה מאחר שחלק מאתרי האחסון החינמיים עוטפים את הדפים בקוד שלהם שאיננו עוזר לקידום האתר שלכם ואף פוגע בו.

יש לבדוק בהתאם לבונה האתר שלכם, באיזה סוג אחסון מעוניינים להשתמש. שני סוגי השרתים הנפוצים הם מערכות WINDOWS ו- LINUX. למתכנת בשפות .NET ו-ASP וכדומה יש להשתמש בשרתי WINDOWS שלרוב הם יקרים יותר, אבל

לא בהכרח. למשתמשים בשפת התכנות PHP עדיף להשתמש בשרתי LINUX. הסיבה שלעיתים שרתי WINDOWS

יקרים יותר מ- LINUX היא שרכישת רישיון של WINDOWS עולה כסף ו – LINUX היא מערכת חינמית. כמובן שקוד של שפות תגיות ועיצוב סגנון כמו HTML ו- CSS ניתנים להרצה דרך שני סוגי השרתים ובד"כ אין צורך לשאול על כך כי זה טריוויאלי.